Szent Márton libái és az új bor varázsa

  Kedves mindenki!
2016 november 12-én, szombaton, ejtettük meg az Erdélyi Gasztro Egyesület Transsylvaniai Ízek programjának utolsó eseményét, az ivói Honor Villaban. Örömünkre szolgált, hogy az eseményen hét szakács és közel negyven vendég vett részt, mindannyiuk legnagyobb megelégedésére.
A novemberi esemény témája a dátumból és a szezonból adódóan a liba és az új bor találkozása volt, ehhez készített egy hat tételből álló menüsort Vass Róbert vezetésével az Adrian Ghemeșből, Cosmin Bordeaból, Foszto Andrei Alexandruból, Griga Gabrielből, Fábián Istvánból és Dénes Balázs, „Baluból” álló csapat.
A menü a következőket tartalmazta:
Előételek:
  • Töltött libanyak fekete lencseágyon
  • Libamáj terrine szarvasgombával, frissen sült brióssal tálalva
  • Libahússal töltött derelye (gyoza), párolt bordáskel, mártogatóssal tálalva
Leves:
  • Fűszeres kacsaleves házi tésztával
  • Kendermagos házi kenyér
Főétel:
  • Konfitált kacsacomb sütőtökkrém ágyon zsemlegombóccal
  • Rozé kacsamell
  • Spenótos túrókrémes palacsinta
  • Jus
Desszert:
  • Sütőtökkrémmel töltött mini kürtőskalácsok
A menü borpárosítását a BigWine borkereskedés illetve Márton Zsolt és Dr. Mátyus Gyula személyében a vendégek biztosították, mindannyian kiváló 2016-os borokat prezentálva.
Az eseményt támogatta: Bethlen Gábor Alap, Hendi Romania, Ivoi vadaspark/ Elk farm kft., Showtechnic kft., KBS Sped kft., Horizont panzió és természetesen a kedves vendégek.
Mindenkinek köszönjük a támogatást és a részvételt, ezzel zártuk a Transsylvaniai Étkek programot, jövőre hasonló rendszerben világkonyhai elemeket fogunk átértelmezni hazai alapanyagokkal, fúziós konyhai szellemiséggel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *